13-05-2017 14:23:40

4-5 травня міждисциплінарна конференція

4-5 травня, у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося відкриття міждисциплінарної конференції «Буковинознавство у мультидисциплінарному вимірі», присвяченої 60-річчю від дня народження професора Олександра Дмитровича Огуя.

Відкриття пленарного засідання розпочалося з хвилини поминального мовчання. Тема «Постать професора Олександра Огуя як вченого-мультидисциплінарника» говорить про те, наскільки багатогранними та різносторонніми були інтереси покійного професора.

«Робота Олександра Дмитровича єднає, адже він об’єднав 4 факультети – два філологічні (власне філологічний та іноземних мов), історичний (історії, політології та міжнародних відносин) та філософсько-теологічний – тобто тих сфер, у яких він працював. Олександра Дмитровича цікавило все: від вивчення іноземних мов (а їх він знав понад 10!) до нумізматики. Різновекторна спрямованість тематичних спрямувань вражає» – згадує ректор Чернівецького національного університету С.В. Мельничук.

Декан філософсько-теологічного факультету В.О. Балух виступив з експрес-спомином «про Сашка як про науковця, колегу, друга». Як зазначив декан, «усе велике бачиться здалека. Так, його геніальність не була оцінена за життя. Впродовж 10 років Олександр Дмитрович очолював університетський рейтинг найкращих науковців вузу. Багато писав – серед його доробку нараховується близько 700 різних досліджень. А працювати він міг до безкінечності. Сашко ніколи не падав духом і не зраджував своїм життєвим позиціям».

Професор кафедри історії та культури української мови Н.Д. Бабич, процитувавши Лесю Українку, влучно підкреслила, що Олександр Дмитрович «мав свій талант, не позичений». Незважаючи на численні можливості виїхати за кордон і працювати у престижних вузах Європи, де він теж був потрібний, Олександр Дмитрович не залишив Україну, бо любив її.

Колеги, друзі та рідні з теплом згадували про покійного Олександра Дмитровича.

Важко повірити, що його вже немає, але люди живуть стільки, скільки про них пам’ятають. Тому, Олександр Дмитрович Огуй, видатний науковець, мовознавець, викладач,  житиме в наших серцях вічно.