11-09-2017 13:38:28

5 вересня 2017 року на факультеті іноземних мов ЧНУ відбувся методичний семінар за участі провідних учителів англійської мови чернівецьких гімназій №1, 2, 4, 5, 7 і ЗОШ № 22 та викладачів кафедри англійської мови з питань проведення педагогічної практики студентів за програмою Британської Ради в Україні ««Шкільний учитель нового покоління».

Під час методичного семінару відбувся обмін думками щодо ефективного проведення педагогічної практики студентів спеціальності «філологія (англійська мова та література)» і «середня освіта (англійська мова і література)» у гімназіях і школах міста.

Згідно з розробленою британським фахівцями-методистами та командою українських педагогів програмою методичної  підготовки майбутнього вчителя англійської мови практична підготовка студентів 2-4 курсів має наскрізний характер і передбачає такі етапи:

Ø   Кероване спостереження;

Ø   Асистент вчителя;

Ø   Вчитель-практикант.

Кероване спостереження відбувається у третьому та четвертому семестрах. Студенти мають можливість спостерігати за роботою досвідчених вчителів та пов’язати набутий досвід з навчальним матеріалом першого року вивчення курсу методики. Щоб цей процес відбувався цілеспрямовано, студенти виконують завдання для спостереження. Кероване спостереження відбувається 1 раз на два тижні (один повний день, мінімум 4 аудиторні години) упродовж другого курсу.

Під час перебування у школі в ролі помічника вчителя упродовж п’ятого-сьомого семестрів студенти займаються плануванням, мікровикладанням та надають посильну допомогу вчителям англійської мови. Модулі в цих семестрах містять завдання для спостереження та пов'язують заняття з методики з педагогічною практикою. Студентам рекомендується проводити один день (мінімум 4 години) на заняттях у школі, з відривом від навчального процесу в університеті.

Виробнича педагогічна практика у восьмому семестрі дозволяє студентам спробувати себе в ролі вчителя за методичної підтримки методистів шкіл та викладачів університетів. Студенти проводять шість повних тижнів у школі.

Щиро дякуємо педагогам гімназій і шкіл, що є партнерами ЧНУ у проекті Британської Ради, за конструктивні пропозиції та підтримку в підготовці майбутніх учителів англійської мови!