04-10-2016 20:01:08

День перекладача part1

День перекладача

в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича

Цьогоріч спектр святкування Дня перекладача був особливо широким. На запрошення кафедри германського, загального та порівняльного мовознавства  до Чернівців приїхав викладач Віденської  Академії Оборони професор Вальтер Вінчалек

У затишній Червоній залі студенти та викладачі ловили кожне слово доповідача, адже їм презентували Німецько-український та Українсько-німецький словник військової термінології, особливе видання Академії Оборони. Слід зазначити, що тема військової термінології вже з початку подій на Сході України особливо актуальна для України і ще з минулого року поглиблено досліджувалася у курсових та магістерських роботах майбутніх німецько-українських перекладачів. Професор Вінчалек, який, до речі, самостійно чудово опанував українську мову,  ділився досвідом пошуку та узгодження термінології, яка немає еквівалентів в іншій мові, як наприклад: військовий комісаріат, надзвичайний стан, Міністерство з надзвичайних ситуацій тощо.

Військовий аташе Австрії в Україні, полковник Зіммбюргер, який супроводжував професора Вінчалека, подарував кафедрам та зацікавленим підрозділам університету десяток примірників нового видання Загальномовного Українсько-німецького та Німецько-українського словника, а такожНімецько-український та Українсько-німецький словник військової термінології.