02-10-2017 16:53:26

Дослідницька практика в Тіролі

З 16 по 29 вересня 2017 року студенти факультету іноземних мов спеціальності «німецька філологія» та «німецько-український переклад» в супроводі кфн., доц.Олексишиної Л.Г.  мали можливість пройти дослідницьку практику в університеті м. Інсбрук (Австрія) в рамках другого етапу проекту PREPUS (присутність минулого в міському середовищі).

Проект фінансується за кошти ÖAD і має на меті поглиблення міжкультурної комунікації, дослідження історії, культури, лінгвокраїнознавства та етнології Буковини та Тіролю. Під час так званого «польового» дослідження в австрійській та італійській частинах Тіролю професори університету Інсбрук Курт Шарр та Гунда Барт-Скалмані підготували надзвичайно різносторонню та глибоко змістовну програму, яка дала можливість познайомитися з багатьма аспектами історії землі Тіроль, як наприклад: університет та його становлення, Перша Світова війна, розвиток сільського господарства та туризму, народні традиції та звичаї, відмежування Південного Тіролю тощо.

Студенти мали доступ до університетської бібліотеки міста Інсбрук та крайової бібліотеки Тіролю, працювали з матеріалами в архіві Ferdinandeum, відвідували та спілкувалися зі співробітниками музеїв, були присутні на міжнародній науковій конференції тощо. Всюди їх супроводжували австрійські колеги.

Хоча презентація попередніх результатів дослідження пройшла успішно, студенти повинні ще сумлінно попрацювати та завершити свої проекти, щоб опублікувати статті  за темами досліджень.