12-05-2016 12:59:24

IX Міжнародна наукова конференція

«Актуальні проблеми термінології, перекладу і філології:

виклики та перспективи»

5-6 травня 2016 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми термінології, перекладу і філології: виклики та перспективи». У ці дні наша alma mater вітала 180 учасників та близько 50 гостей з Німеччини, Австрії, Польщі, США та усіх куточків України!

Після привітання учасників конференції головою оргкомітету ректором, доктором фізико-математичних наук, професором Степаном Васильовичем Мельничуком виступили відомі фундатори українського термінознавства і перекладу: доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та практики перекладу з німецької мови Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Тарас Романович Кияк, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Віталій Дмитрович Радчук,  кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри перекладу та загального мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка Алла Леонідівна Міщенко. З пленарними доповідями були запрошені до слова конференц-перекладач Держдепартаменту США PhD Світлана Буджак-Джонс (Оттава), лекторка Німецької служби академічних обмінів (ДААД) в Чернівецькому національному університеті, дипломований перекладач з української мови Каті Бруннер (Німеччина), кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри прикладної математики Чернівецького національного університету Василь Григорович Маценко.

На секційних засіданнях учасники конференції обговорили актуальні питання термінології та галузевого перекладу, перекладацької традиції та перекладознавства, семантичних та лінгвокогнітивних вимірів мовних досліджень, методики викладання іноземної мови.

У межах конференції відбулися 3 майстер-класи відомого українського перекладача і теоретика перекладу, мовознавця, публіциста Віталія Дмитровича Радчука, викладача кафедри англійської філології Інституту неофілології Поморської академії Марека Лукасіка (Польща), а також засідання круглого столу за участю наукового співробітника Східно-Баварського технічного інституту Амберг-Вайден (Німеччина) Анни Візмаєр, присвяченого проблемам викладання іноземної мови.