02-10-2017 14:19:59

XXIV Міжнародна конференція АУГ «Зірковий час німецької мови в Україні»

29-30 вересня 2017 року в рамках Українсько-німецького року мов, що започаткований
Міністрами закордонних справ обох країн з нагоди 25-ї річниці дипломатичних відносин між Німеччиною
та Україною
, на факультеті іноземних мов Чернівецького національного університету імені Юрія
Федьковича
Асоціацією українських германістів була проведена XXIV Міжнародна конференція
АУГ «Зірковий час німецької мови в Україні»
, метою якої були розробка спільної програми зі
зміцнення німецької мови і германістики в Україні шляхом
обговорення актуального стану
української германістики і перспектив німецької мови, оскільки
глибше знання німецької мови
і культури в Україні
є цінним внеском у збереження культурної і національної самобутності німецької
меншини в Україні
, подальше  зміцнення  культурних зв'язків і поглиблення  існуючого співробітництва
між Україною
та німецькомовними країнами.

У конференції взяли участь понад 150 викладачів та учителів німецької мови, аспірантів, студентів, перекладачів і гостей з України, Австрії та Німеччини.

На відкритті XXIV конференції АУГ з вітальним словом виступили президент Асоціації

українських германістів д.філол.н., проф. Алла Паславська, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича д. фіз.-мат. н., проф. Степан Мельничук, декан факультету іноземних мов д.філол.н., проф. Ірина Осовська, посол Федеративної Республіки Німеччина д-р Ернст Райхель, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко, аташе з питань науки і освіти Посольства Австрії в Україні маг. Андреас Веннінгер, керівник Інституту з підтримки обдарованої молоді фонду імені Ганса Зайделя проф. Ганс-Петер Нідермайєр, референт Німецької служби академічних обмінів (Бонн) Бен’ямін Шмелінґ, керівник інформаційного центру DAAD в Києві д-р Ґізела Ціммерманн, референт відділу «Педагогічна кооперація з німецької мови» Goethe-Institut в Україні Єва Корб, референт з німецької мови як іноземної та координатор Центрального відомства з питань освіти за кордоном д-р Домінік Вольф.

У межах XXIV конференції АУГ були проведені 2 пленарних засідання, Панельна дискусія «Німецько-український шлях думки» (модерація: Юрко Прохасько, учасники: Наталка Сняданка, Петро Рихло, Вахтанґ Кебуладзе), робота в 7 секціях під керівництвом провідних германістів України, Австрії та Німеччини, робота над укладанням навчального підручника для студентів-германістів «Login 3», 4 семінари, виставки та презентації видавництв «Hueber», «Cornelsen» та «Нова книга», зокрема презентація д.пед.н., проф. Наталією Бориско навчального підручника для студентів-германістів «DU» і презентація президентом АУГ – д.філол.н., проф. Аллою Паславською книги «Львів. Літературний путівник»;

Протягом двох днів у стінах нашої альма-матер панувала магічна атмосфера, яка змогла об’єднати під своїм дахом гостей з Австрії, Німеччини і всіх куточків України та стати платформою для накопичення і обміну досвідом, проведення жвавих наукових дискусій щодо стану і розвитку німецької мови, германістики та мистецтва німецько-українського перекладу в Україні, встановлення нових міжособистісних контактів між науковцями, що є майбутнім української германістики.

Завершальним акордом для учасників XXIV Міжнародної конференції АУГ «Зірковий час німецької мови в Україні» стала незабутня екскурсія сторінками осіннього Маленького Парижу, історичної столиці Буковинського краю, міста, що відоме своїми архітектурними ансамблями, під супроводом досвідченого німецькомовного екскурсовода, к.філол.н., доц. Світлани Шкварчук, що зачарувала гостей шармом давнього міста і допомогла їм перенестися в уяві у романтичні закутки міста кохання.

ФОТО ТУТ