26-03-2018 14:53:18

Зустріч студентів та викладачів факультету іноземних мов ЧНУ з Надзвичайним та Повноважним послом Австрії в Україні пані Герміне Поппеллер

23 березня 2018 року відбулася надзвичайно пізнавальна та цікава подія на факультеті іноземних мов – пані Герміне Поппеллер, Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні під час свого офіційного візиту на Буковину виявила бажання поспілкуватися з студентами, що вивчають німецьку мову. Завдяки влучно обраній формі бесіди у вигляді інтерв’ю, яке професійно модерував присутній на зустрічі Почесний консул Австрії пан Сергій Осачук, зустріч з перших хвилин набула невимушеної атмосфери та захопила увагу присутніх.

Споглядаючи численну присутність студентів, пані посол згадала про свій досвід викладання в університеті міста Сеул у Південній Кореї, що стало поштовхом до кар’єри дипломата. Після успішного складення важких іспитів пані Поппеллер, виходець з звичайної тірольської сім’ї, розпочала свій професійний шлях в дипломатії.  Вона дбала про позитивне сприйняття Австрії в багатьох країнах світу та в кожній з них виконувала свою особливу місію: в Канаді налагоджувала співпрацю в спільних з Австрією гуманітарних проектах; в Угорщині брала участь в якісній підготовці країни до вступу в ЄС; в Польщі налагоджувала відносини з інвесторами в динамічну польську економіку. Латвія залишила спогади як країна, в якій надзвичайно розвинута культура – вона славиться своїми музичними фестивалями, оперними співаками, диригентами, композиторами і тут особливо цінувалися проекти в галузі культури. Тобто, Австрію сприймають в світі, перш за все, як країну з високим рівнем освіти та культури та економічно розвинуту державу, що може інвестувати в економіку. На політичному рівні Австрія виступає як країна, що має багатостороннє співробітництво з міжнародними організаціями – такими як ООН, ОБСЄ.

«Такі «м’які» чинники як культура та мистецтво відчиняють двері для великого капіталу, – зазначила пані Поппелер, – і в цьому сенсі важливо, щоб Україна також презентувала в світ свій позитивний образ. Так, львів’янка Оксана Линів, яка наразі обрана головним диригентом в опері міста Грац, є «культурним послом» вашої країни, оскільки презентує Україну як державу з багатьма талантами. Країна, в якій ведуться воєнні дії, згадується в мас-медіа переважно у контексті, пов’язаному з негативними емоціями, а Україна заслуговує того, щоб світ сприймав її позитивно. Тому такі особистості, як Оксана Линів, повинні мотивувати та надихати вас нести славу України за її межі.

Одним з найкращих культурних проектів України є літературний фестиваль «Meridian Czernowitz». Це захоплюючий захід, на якому на презентації книг приходять 1200 – 1300 глядачів, як це було минулого року під час літературних читань Сергія Жадана, де я також була. Мені приємно розповідати про подібні культурні проекти в Австрії. Хочу принагідно подякувати Почесному консулу Австрії пану Сергію Осачуку, який докладає багато зусиль для культурного обміну Буковини та Австрії.

Процес входження до ЄС є довгим процесом. Австрія чекала близько 12 років на те, щоб стати повноцінним членом ЄС. Україна підписала Угоду про Асоціацію і ця Угода є, так би мовити, дороговказом для доведення різних сфер до певного рівня, як наприклад якість питної води, очисні споруди, чисте повітря, а також впорядкування медичної, правової, сільськогосподарської та інших галузей  і т.п. Все це допоможе, насамперед, українцям підняти рівень якості свого життя. В рамках Угоди передбачено різні види підтримки для України, в тому числі фінансової – як кредитів, та і безповоротних виплат. Вчора я мала розмову з молодими політиками Вашого міста і ми погодилися з ними в тому, що хороша інфраструктура є основоположною для залучення інвесторів. Жодний інвестор не приїде в країну, де слід перестрибувати з однієї ями в іншу, де відсутні сполучення потягами та літаками. Проте це потрібно не лише для інвесторів, а перш за все для вас, місцевих мешканців. Наше життя залежить від інфраструктури, особливо важливо це для тих, хто живе в сільській місцевості – щоб можна було безперешкодно дістатися місця роботи, місця навчання. Це стосується як України, так і Австрії.

Чернівці мають для мене особливий шарм та атмосферу толерантності, різнобарвності та багатомовності – чогось, що, здається, вже потрохи зникає. Яскравим прикладом цього є  могила солдатів з Першої світової війни, на якій ми вчора покладали вінки. На ній були написи багатьма мовами: німецькою, українською, румунською. Ми повинні розглядати це як високий рівень якості життя – вміння та бажання спілкуватися багатьма мовами, співіснування багатьох конфесій та національностей. І тому мені дуже приємно, що в цій залі так багато студентів, які вивчають німецьку мову, яка є спільним дотичним пунктом для нашої історії.

Цього року відбулося два візити очільників наших держав – Президент України був з візитом у Австрії та президент Австрії був в Україні. Делегація австрійського президента складалася з митців, художників, науковців, підприємців – було близько 40 осіб-представників австрійської економіки, які взяли участь в економічному форумі. Австрія є одним з найбільших інвесторів в українську економіку.

Серед присутніх є багато майбутніх перекладачів і, оскільки я тісно співпрацюю з перекладачами, хотіла б наголосити, якими компетенціями повинен володіти хороший перекладач. Перш за все, він повинен мати надзвичайно широкий кругозір та загальну ерудицію, бути готовим ознайомлюватися з новими, незнайомими для себе галузями, навчатися впродовж усього свого життя. Не потрібно боятися промовця, боятися зробити помилку. Потрібно підлаштовуватися під мовця – його темп, його стиль мовлення. На мій погляд, студенти вашого факультету отримують хорошу фахову підготовку».

Зустріч з пані послом Герміне Поппеллер стала інформативним та неординарним заходом, який досягнув своєї мети – підвищити мотивацію студентів вивчати іноземні мови, поглиблювати ерудицію та покращувати свої інтеркультурні компетенції.