Наукова співпраця у воєнний час: український вимір європейських дебатів

15.03.2024

Форум “Європейські діалоги”, який відбувся 11 та 12 березня у Варшаві, став значущою подією, що зібрала провідних фахівців зі східноєвропейських студій. Галина Драненко, завідувачка кафедри романської філології та перекладу Чернівецького університету, була серед учасників, які обговорювали важливість науки та досліджень у часи глобальних викликів.

Форум надав платформу для обміну думками та стратегіями, які можуть допомогти в наукових дослідженнях під час конфліктів, а також розглядав роль освіти у зміцненні європейської ідентичності України. Учасники з різних країн поділилися своїм досвідом та перспективами на майбутнє, в тому числі на тему інтеграції України в європейський освітній та науковий простір.

Діалоги охопили широкий спектр тем, від академічної свободи до впливу війни на дослідницькі ініціативи. Вони також зосередилися на важливості міжнародної підтримки та співпраці у вирішенні гуманітарних та освітніх проблем, які виникають у результаті конфліктів.

Більше інформації про форум, його учасників та обговорені теми можна знайти на офіційному сайті Чернівецького національного університету.