SUMMER SCHOOL OSTEUROPA 2023

01.08.2023

Студентка 3 курсу кафедри англійської мови Тодерішина Дарія (Філологія, ОП «Англійська мова і література та друга іноземна мова (німецька)) взяла участь у літній школі для українських та австрійських студентів SUMMER SCHOOL OSTEUROPA 2023 в Австрії, у місті Інсбруку, організована Інсбруцьким університетом. Тема цьогорічної школи: Україна ????????
Протягом двох тижнів, з 09.07.23 до 22.07.23, 25 українців та 25 австрійців мали змогу кожного дня відвідувати інтенсивні мовні курси, брали участь в інтерактивних воркшопах, слухали лекції, присвячені Україні, та спілкувалися один з одним під час мовних тандемів. Українці мали прекрасну нагоду покращити свої знання німецької в мовному середовищі, а австрійці - знання української. До речі, Дарію дуже приємно здивували австрійські студенти, які володіли українською мовою на достатньому рівні, щоби досить впевнено спілкуватися, а найприємнішим було їх щире бажання вивчати українську мову і культуру надалі. 
Звичайно, попри навчання, учасники школи чудово відпочили в Інсбруку та багато дізналися історію та культуру федеральної землі Тіроль. Вони ходили музеями та замками, було багато оглядових екскурсій, постійно гуляли разом після занять та досліджували видатні місця. 
Атмосфера була надзвичайно товариською, тому Дарія знайшла собі багато нових друзів як і серед українців, так і серед австрійців. 
Також студенти провели вихідні у гірському містечку Обергургль, де пішли у довгий та важкий, проте захоплюючий похід до альпійських льодовиків. Дарія відмічає, що для неї було ще тим викликом пройти 13 кілометрів гірської місцевості та піднятися на 800 метрів вверх, проте неймовірні види на Альпи та справжня ейфорія точно вартували того. 
В кінці літньої школи учасники мали підготувати групові творчі проєкти: фільм, текст або радіо передачу. Ці проекти стали відображенням всіх захопливих днів, які учасники провели в літній школі. А в кінці була церемонія нагородження, де кожен учасник отримав диплом про проходження всієї програми Summer School Osteuropa 2023 та мовних курсів.
Дарія дуже вдячна організаторам мовної школи за такий незабутній досвід, можливість покращити свій рівень німецької, зустріти таких неймовірні людей та розказати більше про Україну!